Wysokie - Kościół pw. św. Michała Archanioła

Technikadrewno lipowe, polichromowane
Wymiaryok. 160 cm
WłaścicielParafia rzymsko-katolicka p.w. św. Michała Archanioła w Wysokiem
Informacja o uregulowaniu autorskich praw majątkowychParafia rzymsko-katolicka p.w. św. Michała Archanioła w Wysokiem
OpisRzeźba pełnopostaciowa, przedstawia świętego w pozycji stojącej, w lekkim kontrapoście, na trójstopniowym cokole. Święty ubrany jest w długą, sięgającą do kostek białą albę, na której różowa rokieta wykończona u dołu szeroko złocistą koronką. Spod alby widoczne czubki butów. Wierzchnią szatę świętego stanowi złocista kapa, po której spływa paliusz. Na głowie świętego złocista infuła, spod której widoczne krótkie, kręcone włosy. Twarz pociągła, pozbawiona zarostu. Prawą dłoń święty wyciąga przed siebie w geście błogosławieństwa, lewa dłoń wspiera się na pastorale z krzywaśnią pokrytą bogatą dekoracją w formie uschniętej wici roślinnej.