Zakrzówek - Kościół pw. św. Mikołaja

Obraz świętego Mikołaja w ołtarzu bocznym prawym w nawie pw. świętego Mikołaja.

Obraz prostokątny, zamknięty od góry półkoliście. Święty z wyciągniętą prawą ręką w stronę dwóch klęczących przed nim dziewczynek, trzecią dziewczynkę przytula do swoich kolan lewą ręką. Strój pontyfikalny – komża przewiązana w pasie, kapa spięta na piersiach - na głowie infuła. Scena przedstawiona we wnętrzu z widocznym fragmentem filara i sklepienia. Z prawej strony fragment stołu, przykrytego aksamitnym obrusem z księgową leżąca na nim. Kolory: komża szaro-niebieska, kapa czerwona – stonowana, taka też infuła; dziewczynki w sukniach czerwonej, ciemną –niebieskiej, cielistej, kaftanik jednej z dziewczynek zielony; obrus na stole brązowo – czerwony; tło ciemne – brązowo – szare. Obraz umieszczony w retabulum ołtarza.

Obraz świętego Józefa w ołtarzu bocznym lewym w nawie pw. świętego Józefa

Według miejscowej tradycji obraz przypisywany Wojciechowi Gersonowi – czego wyrazem jest napis W. Barnickiego z Lublina, odmawiającego obraz w 1907 r. Obraz prostokątny, zamknięty od góry półkoliście. Przedstawia świętego stojącego przed warsztatem stolarskim, wspartego prawą ręką na pulpicie warsztatu. Warsztat z lewej strony. Święty w szerokiej szacie przewiązanej w pasie, trzyma w lewej ręce lilię. Głowa skierowana w lewo; twarz z małą brodą, włosy opadające na kark; nad głową nimb. Tło w górnej części z obłokami i jasnym prześwitem między nimi, dolna partia tła gładka. W dolnym lewym rogu obrazu napis:  "Gerson 1859 Warszawa, W. Barnicki 1907 r. Lublin". Koloryt: szata świętego jasno – brązowa, włosy i zarost siwe, warsztat brązowy. Tło brązowe, z partią rozjaśnioną jasno – brązowe.