Wysokie - Kościół pw. św. Michała Archanioła

Technikadrewno lipowe, polichromowane, rzeźba
Wymiary140 cm
WłaścicielParafia rzymsko-katolicka p.w. św. Michała Archanioła w Wysokiem
Informacja o uregulowaniu autorskich praw majątkowychParafia rzymsko-katolicka p.w. św. Michała Archanioła w Wysokiem
OpisRzeźba pełnopostaciowa, przedstawia świętego Kazimierza Królewicza stojącego w lekkim kontrapoście, na trójstopniowym cokole, w niszy zamkniętej dwoma ostrołukowymi szczytami; świety ubrany w długą, karmazynowa delię książęca, podbitą gronostajami, z wywiniętymi, złocistymi – połami, kołnierzem i rękawami. W prawym ręku święty Kazimierz trzyma kwiat lilii, symbol niewinności, natomiast lewą dłoń przyciska do piersi. Na głowie ma nałożoną mitrę książęcą. Twarz pociągła, młodzieńcza, pozbawiona zarostu, okolona długimi czarnymi, włosami spływającymi na ramiona.