Wysokie - Kościół pw. św. Michała Archanioła

Technikadrewno lipowe polichromowane, rzeźba
Wymiary160 cm
WłaścicielParafia rzymsko-katolicka p.w. św. Michała Archanioła w Wysokiem
Informacja o uregulowaniu autorskich praw majątkowychParafia rzymsko-katolicka p.w. św. Michała Archanioła w Wysokiem
OpisRzeźba pełnopostaciowa, przedstawia świętego Mikołaja w pozycji stojącej, w lekkim kontrapoście, na niewielkim cokole. Święty ubrany jest w długą, sięgającą kostek białą albę, na której czerwona rokieta wykończona u dołu koronką. Spod alby widoczne czubki butów. Wierzchnią szatę stanowi złocista kapa, po której spływa paliusz. Na głowie świętego Mikołaja złocista infuła, spod której widoczne siwe, kręcone włosy. Twarz okolona siwą brodą. W prawej, zgiętej w łokciu ręce, święty Mikołaj trzyma przez szatę pismo Święte, na którym leżą trzy złociste kule. Lewą dłoń wspiera się na pastorale z krzywaśnią, pokrytą bogatą dekoracją formie uschniętej wici roślinnej.