Wysokie - Kościół pw. św. Michała Archanioła

Technikatechniki snycerskie
Wymiary650 cm x 260 cm x 90 cm
WłaścicielParafia rzymsko-katolicka p.w. św. Michała Archanioła w Wysokiem
Informacja o uregulowaniu autorskich praw majątkowychParafia rzymsko-katolicka p.w. św. Michała Archanioła w Wysokiem
OpisOłtarz drewniany, przyścienny, architektoniczny, jednokondygnacjowy, trójosiowe. Mensa nieco wysunięta, z trójdzielnym antepedium, na osi którego dekoracja w formie serca na tle liścia. Boczne pola antepedium zdobione stylizowanymi wnękami, ujętymi fryzami arkadowymi. Predella ołtarzowa w uproszczonej formie, zredukowana do niemal płaskiej ścianki łączącej mensę z nastawą. Na osi retabulum znajduje się ostrołukowo zamknięta wnęka, w której umieszczony jest obraz świętego Franciszka zdejmującego Chrystusa z krzyża. Część centralna retabulum flankowana jest skrzydłami, pokrytymi dekoracją w formie ostrołukowych blend. Podłucza skrzydeł podkreślone są ażurowym fryzem arkadowym. Ołtarz zwiększony jest wysmukłą, ażurową wieżą, ujętą schodkowo opadającymi czworobocznymi pinaklami. Pinakle z lewej strony połączone są niewielkim rzędem ornamentu gwiazdkowego.