Wysokie - Kościół pw. św. Michała Archanioła

Lawaterz

Mebel w formie wysokiej, narożnej, trójkątnej szafki, zamkniętej w dolnej części dwuskrzydłowymi drzwiczkami i otwartej w górnej. Dolna część zwieńczona cienkim blatem wystającym poza korpus. Tylne ścianki górnej części zdobione snycerską dekoracją w formie maswerku z trójliściem. Wewnątrz zawieszony metalowy zbiornik na wodę i czasza.  Góra otworu wnękowego zamknięta trójliściem, spiętym poprzeczną belką. Całość zwieńczona trójkątnym szczytem, którego pole wypełnia rząd ostrołukowych blend – przywołującym formę uproszczonej wimpergi. Naroża szczytu zaakcentowane sterczynami.

Lawaterz

Nazwa/tytułLawaterz
Rodzajmebel
Czas powstanialata dwudzieste XX wieku
Stylneogotyk
Autor/wytwórca-
Materiałdrewno dębowe, snycerka
Technikadrewno dębowe, snycerka
Wymiary330 cm x 101 cm x 34 cm
WłaścicielParafia rzymsko-katolicka p.w. św. Michała Archanioła w Wysokiem
Informacja o uregulowaniu autorskich praw majątkowychParafia rzymsko-katolicka p.w. św. Michała Archanioła w Wysokiem
OpisMebel w formie wysokiej, narożnej, trójkątnej szafki, zamkniętej w dolnej części dwuskrzydłowymi drzwiczkami i otwartej w górnej. Dolna część zwieńczona cienkim blatem wystającym poza korpus. Tylne ścianki górnej części zdobione snycerską dekoracją w formie maswerku z trójliściem. Wewnątrz zawieszony metalowy zbiornik na wodę i czasza. Góra otworu wnękowego zamknięta trójliściem, spiętym poprzeczną belką. Całość zwieńczona trójkątnym szczytem, którego pole wypełnia rząd ostrołukowych blend – przywołującym formę uproszczonej wimpergi. Naroża szczytu zaakcentowane sterczynami.