Kłodnica - Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

Krucyfiks

Krucyfiks z postacią Chrystusa zmarłego, w formie pełnoplastycznej rzeźby, zawieszony w kruchcie. Ciało Chrystusa przybite do krzyża trzema gwoździami, głowa w koronie cierniowej opuszczona, skierowana w prawą stronę, nogi lekko ugięte w kolanach. Perizonium obfite, mocno udrapowane, przewiązane z prawej strony. Modelunek całej postaci opracowany bardzo starannie, proporcje i cechy anatomiczne prawidłowe. Krzyż drewniany prosty, u góry tabliczka w formie chorągiewki z napisem INRI.

Krucyfiks

Nazwa/tytuł obiektuKrucyfiks
RodzajRzeźba
Czas powstaniapoczątek XX wieku
Stylo cechach klasycystycznych
Autor/wytwórcaNieznany
Materiałdrewno, odlew gipsowy
Technikatechniki rzeźbiarskie
Wymiary140 cm
Właściciel obiektuParafia rzymsko-katolicka p.w. Najświętszego Serca Jezusowego
Informacja o uregulowaniu autorskich praw majątkowychParafia rzymsko-katolicka p.w. Najświętszego Serca Jezusowego
Opiskrucyfiks z postacią Chrystusa zmarłego, w formie pełnoplastycznej rzeźby, zawieszony w kruchcie. Ciało Chrystusa przybite do krzyża trzema gwoździami, głowa w koronie cierniowej opuszczona, skierowana w prawą stronę, nogi lekko ugięte w kolanach. Perizonium obfite, mocno udrapowane, przewiązane z prawej strony. Modelunek całej postaci opracowany bardzo starannie, proporcje i cechy anatomiczne prawidłowe. Krzyż drewniany prosty, u góry tabliczka w formie chorągiewki z napisem INRI.