Kłodnica - Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

Kielich

Nazwa/tytuł obiektuKielich
Rodzajnaczynie liturgiczne
Czas powstanialata trzydzieste XX wieku.
Styleklektyzm
Autor/wytwórcaNieznany
Materiałstop cynowy, srebrzony.
Technikastop cynowy, srebrzony.
Wymiary21 cm
Właściciel obiektuParafia rzymsko-katolicka p.w. Najświętszego Serca Jezusowego
Informacja o uregulowaniu autorskich praw majątkowychParafia rzymsko-katolicka p.w. Najświętszego Serca Jezusowego
Opisofiarowany kościołowi w Kłodnicy przez księdza P. Pełkę. Stopa sześcioboczna z niewielkim cokołem i nakładanymi medalionami z wizerunkami Matki Boskiej Bolesnej, Jezusa w koronie cierniowej i świętego Józefa. Trzon sześcioboczny z sześciobocznym nodusem w kształcie pierścienia. Czara wydatnie rozszerzająca się ku górze, złocona wewnątrz. Na cokole napis: „ Kościołowi w Kłodnicy ofiaruje ksiądz P. Pełka, dwudziesty luty 1936 r.”