Kłodnica - Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

Obraz świętej Teresy

obraz

Obraz olejny na płótnie, o kompozycji zamkniętej w prostokącie zwieńczonym półkoliście z uskokiem. Przedstawia świętą Teresę od Dzieciątka Jezus w pełnej postaci, frontalnie, na tle obłoków niebiańskich, z twarzą młodej niewiasty, z lekkim uśmiechem. Przedstawienie realistyczne, modelunek twarzy i rąk precyzyjny. Święta trzyma przed sobą oburącz krucyfiks w bukiecie różanym. Ubrana w biały kaptur na głowie i szyi, brązowy habit i biały obszerny płaszcz zarzucony na plecy, wokół głowy czarny welon odwinięty do tyłu. Nad postacią rozproszona gloria.

Obraz świętej Teresy

Nazwa/tytuł obiektuObraz świętej Teresy
Rodzajobraz
Czas powstanialata trzydzieste XX wieku
Stylbez cech stylowych
Autor/wytwórcaNieznany
Materiałolej na płótnie
Technikaolej na płótnie
Wymiary160 cm x 110 cm
Właściciel obiektuParafia rzymsko-katolicka p.w. Najświętszego Serca Jezusowego
Informacja o uregulowaniu autorskich praw majątkowychParafia rzymsko-katolicka p.w. Najświętszego Serca Jezusowego
Opisobraz olejny na płótnie, o kompozycji zamkniętej w prostokącie zwieńczonym półkoliście z uskokiem. Przedstawia świętą Teresę od Dzieciątka Jezus w pełnej postaci, frontalnie, na tle obłoków niebiańskich, z twarzą młodej niewiasty, z lekkim uśmiechem. Przedstawienie realistyczne, modelunek twarzy i rąk precyzyjny. Święta trzyma przed sobą oburącz krucyfiks w bukiecie różanym. Ubrana w biały kaptur na głowie i szyi, brązowy habit i biały obszerny płaszcz zarzucony na plecy, wokół głowy czarny welon odwinięty do tyłu. Nad postacią rozproszona gloria.