Kłodnica - Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

Technikatechniki stolarskie
Wymiary280 cm x 200 cm x 110 cm
Właściciel obiektuParafia rzymsko-katolicka p.w. Najświętszego Serca Jezusowego
Informacja o uregulowaniu autorskich praw majątkowychParafia rzymsko-katolicka p.w. Najświętszego Serca Jezusowego
OpisKonfesjonał przeniesiony z drewnianego kościoła zbudowanego w 1929 r. Konfesjonał drewniany, na niskim podeście, z obudowana częścią środkową, wysuniętą do przodu, ujęte od tyłu wysokim zapleckiem. Po bokach klęczniki ograniczone ściankami z dekoracją o wykroju walutowym. Część środkowa i boczne dwukondygnacyjne, dzielone gzymsami. Na osi u dołu jednoskrzydłowe płycinowe drzwiczki, wyżej drzwiczki dwuskrzydłowe o wykroju ostrołukowym z dekoracją monogramu w marii, jezusa chrystusa ujęte po bokach słupkami zwieńczonymi gzymsami. Boczne ścianki części środkowej z kratką do spowiedzi, u góry zamknięte wykrojem półkoliście wklęsłym. Zaplecek wysoki zwieńczony gzymsem wspartym na walutowych konsolkach w górnej części ścianek bocznych.