Tabernakulum

Czas powstaniapołowa XIX wieku
Stylw typie baroku
Materiał2. drewno polichromowane, olejno, rzeźbione, złocone
Technikadrewno polichromowane, olejno, rzeźbione, złocone
Wymiary160 cm X 128 cm.
OpisTabernakulum czteroboczne, ściana licowa wybrzuszona, otwarta w części górnej wnęką obrotową, podwójną / część dolna zmieniona przy montowaniu szafki pancernej /. Ścianki boczne wklęsłe. Naroża przednie ukośne z kolumienkami na cokołach. Naroża tylne ujęte pilastrami spływowymi uszami. W zwieńczeniu gzyms; nad kolumienkami i pilastrami imposty w kształcie odcinków belkowania. Na wierzchu tabernakulum dobierana pokrywa chrzcielnicy, barokowa pierwsze ćwierćwiecze XVIII wieku, płaskorzeźbiona w motywy taśm łamanych regencyjnie, liści i rozet wkomponowanych w rezerwy klinowe. Tło pokrywy czerwone, partie snycerskie złocone, tabernakulum marmuryzowane w kolorze tła ołtarza.