Polichromia prezbiterium

Prezbiterium prostokątne, zamknięte trójbocznie, kryte stropem płaskim, otwarte na nawę arkadą tęczy. W ścianach skośnych oraz w ścianie południowej okna z witrażami. Ściany długie, dzielone czterema parami malowanych pilastrów, na trzy przęsła; przęsło wschodnie węższe (180 cm). Pilastry przyokienne, do połowy wysokości, architektoniczne, przytęczowe – iluzyjne, zdobione analogicznie; cześć dolna marmoryzowana, część górna w kielichowe  wazony. Na trzonach pozostałych dwóch par pilastrów emblematy eucharystyczne pośród motywów roślinno - kwiatowych: a) Monstrancja i krzyż pośród winnej latorośli. b) figura świętego Ducha i emblemat papieski pośród białej lilii;  c) kadzielnica i seraf pośród konwalii; d) kaganek i gwiazda pośród trzciny.

Polichromia prezbiterium

Nazwa/tytułPolichromie stropu prezbiterium
Rodzajpolichromia
Czas powstania1925-26
Styleklektyzm
Autormal. Korpal
Materiałdeska, tynk
Technikatechnika klejowa
Wymiary8,6 m x 13 m
OpisCentralnie kielich z hostią w wieńcu obłoków z aniołami. Złoty kielich w żółtej aureoli, obłoki stalowo-szare na fioletowo-różowym tle. Promienie pomarańczowo-żółte i fioletowo-szare. Strop jasno-seledynowy. Karnacja aniołów w brązie i różu. Szaty kremowo-żółte i błękitne.