Polichromia nawy

Nawa na planie prostokąta, kryta stropem. Ściana wschodnia otwarta arkadą tęczy. Nad tęczą obraz Ostatniej Wieczerzy. Ściana Południowa i Północna mieszczą trzy pary okien, gładkie o wysuniętym nieco cokole przyziemia. W ujęciu okien mandorla, w których figury świętych en pied. Ściany ozdobione motywami stylizowanych rozet ludowych i sesyjnych krzewków ostowych. Przy parapecie chóru muz. mandorle wypełnione harfą oraz banderolą z zapisem nutowym. Ścianę zachodnią z chórem na parze kolumn zdobi para śpiewających aniołów w układzie od antetycznym. Na stropie obraz Unoszące się, koronowanej Marii. W narożach stropu pierzaste zorze. W podniebieniu chóru Insygnia papieskie. Cokół, trzony kolumn i parapet chóru z balustradą wejścia imitują  marmoryzowanie kremowe i szaro-oliwkowe. Tło ścian kremowo- beżowe. Motywy oliwkowo-zielone, niebieskie jasne i ciemnobrązowe.

Nazwa/tytułPolichromia nawy: A) strop B) ściana tęczowa; C) ściana zachodnia D) ściana południowa; E) ściana północna.
Rodzajpolichromia
Czas powstania1925-26
Styleklektyzm, stylizacja ludowa Młodej Polski, secesja
AutorKorpal
Materiałmur, tynk
Technikatechniki klejowe
Wymiary11m x 19m x 10m
OpisNawa na planie prostokąta, kryta stropem. Ściana wschodnia otwarta arkadą tęczy. Nad tęczą obraz Ostatniej Wieczerzy. Ściana Południowa i Północna mieszczą trzy pary okien, gładkie o wysuniętym nieco cokole przyziemia. W ujęciu okien mandorla, w których figury świętych en pied. Ściany ozdobione motywami stylizowanych rozet ludowych i sesyjnych krzewków ostowych. Przy parapecie chóru muz. mandorle wypełnione harfą oraz banderolą z zapisem nutowym. Ścianę zachodnią z chórem na parze kolumn zdobi para śpiewających aniołów w układzie od antetycznym. Na stropie obraz Unoszące się, koronowanej Marii. W narożach stropu pierzaste zorze. W podniebieniu chóru Insygnia papieskie. Cokół, trzony kolumn i parapet chóru z balustradą wejścia imitują marmoryzowanie kremowe i szaro-oliwkowe. Tło ścian kremowo- beżowe. Motywy oliwkowo-zielone, niebieskie jasne i ciemnobrązowe.