Polichromia ściany tęczowej od strony prezbiterium

Polichromia ściany tęczowej od strony prezbiterium

Nazwa/tytułPolichromia ściany tęczowej od strony prezbiterium
Rodzajpolichromia
Czas powstania1925-26
StylMłoda polska
AutorKorpal
Materiałmur, tynk
Technikaolej, płótno
Wymiary8,6 m
OpisW łuku tęczy, na tle seledynowym pręty i liście suchego akantu w symetrycznie ułożonych zwisach. Liście biało - kremowe, konturowane i cieniowane brązem. W obrzeżu łuku serpentyna: różowo-niebiesko-biała. W zwieńczeniu ścian fryz arabeskowy; na beżowo-brązowym pasie falista, biało-szara wić, motywy ceowe w brązie, palmety niebieskie i lilie niebiesko - szare.