Polichromia stropu z obrazem Koronacji Matki Boskiej

Materiałdrewno, tynk
Technikatechniki klejowe
Wymiary19 m x 10 m
OpisW środkowej części stropu obraz unoszącej się Marii. Nad Marią - anioł z koroną w dłoniach. Wokół stóp Marii aniołowie z lilią. Szata i maforum Marii białe, cienie intensywnie błękitne. Płaszcz Marii i anioła niebieskie. Karnacja i włosy żółtobrązowe. Tło zachmurzone, fioletowe i stalowe, rozświetlone kremowo wokół postaci Marii. W narożach zorze pierzaste o nakładających się na promienie barwach: kremowej, mleczno - kawowej, jasno-fioletowej, seledynowej, zielono- niebieskiej, jasno i ciemnobrązowej. W obrzeżu stropu pas fali popielato - oliwkowej z brązową ślimacznicą - rozwiniętą w błękitny krzew na popielato - szarym tle.