Zakrzówek - Kościół pw. św. Mikołaja

Rodzajszata liturgiczna
Czas powstaniaII połowa XIX wieku, pocz. XX wieku
Stylklasycyzm
Materiaładamaszek, tkanina złotolita, haft płaski, bawełna
Technikaadamaszek, tkanina złotolita, haft płaski, bawełna
Wymiary100 cm
WłaścicielParafia rzymsko - katolicka p.w. św. Mikołaja w Zakrzówku
Informacja o uregulowaniu autorskich praw majątkowychParafia rzymsko - katolicka p.w. św. Mikołaja w Zakrzówku
OpisOrnat z dwóch rodzajów tkanin. Kolumna z tkaniny złotolitej z wzorem czerwonych i niebieskich róż oraz złotymi liśćmi (tkanina – początek XX wieku). Boki z adamaszku ( II połowa XIX wieku) czerwone z wzorem popielatych liści i gałązek z drobnymi owocami. Galon z bawełnianej tkaniny z XX wieku.