Zakrzówek - Kościół pw. św. Mikołaja

Relikwiarz

Nazwa/tytułRelikwiarz
Rodzajnaczynie liturgiczne
Czas powstaniaII połowa XIX wieku ( uzup. pocz. XX wieku)
Styleklektyzm
Materiałbiały metal, trybowany, lany, cyzelowany, srebrzony
Technikabiały metal, trybowany, lany, cyzelowany, srebrzony
Wymiary47 cm x gloria 27 cm
WłaścicielParafia rzymsko - katolicka p.w. św. Mikołaja w Zakrzówku
Informacja o uregulowaniu autorskich praw majątkowychParafia rzymsko - katolicka p.w. św. Mikołaja w Zakrzówku
OpisRelikwiarz o kształcie monstrancji. Gloria z drugiej połowy XIX wieku. Trzon i stopa z początku XX wieku. Stopa założona na kole, profilowana, dekorowana na płaszczu wieńcem roślinnym. Trzon wysoki, trzystopniowy, ujęty liśćmi, lany i cyzelowany. Gloria Promienista, z puszką owalną, wokół której ozdobny otok utworzony z profilowanych półłuków i wolut, urozmaiconych liści i gronami winnej latorośli. Zwieńczenie kulką z maltańskim krzyżykiem.