Zakrzówek - Kościół pw. św. Mikołaja

Obraz świętego Mikołaja w ołtarzu bocznym prawym w nawie pw. świętego Mikołaja.

Obraz świętego Mikołaja w ołtarzu bocznym prawym w nawie pw. świętego Mikołaja.

Nazwa/tytułObraz świętego Mikołaja w ołtarzu bocznym prawym w nawie pw. świętego Mikołaja.
Rodzajobraz
Czas powstaniakoniec XIX wieku
Stylpóźny klasycyzm
Materiałolej, płótno
Technikaolej, płótno
Wymiary160 cm x 80 cm
WłaścicielParafia rzymsko - katolicka p.w. św. Mikołaja w Zakrzówku
Informacja o uregulowaniu autorskich praw majątkowychParafia rzymsko - katolicka p.w. św. Mikołaja w Zakrzówku
OpisObraz prostokątny, zamknięty od góry półkoliście. Święty z wyciągniętą prawą ręką w stronę dwóch klęczących przed nim dziewczynek, trzecią dziewczynkę przytula do swoich kolan lewą ręką. Strój pontyfikalny – komża przewiązana w pasie, kapa spięta na piersiach - na głowie infuła. Scena przedstawiona we wnętrzu z widocznym fragmentem filara i sklepienia. Z prawej strony fragment stołu, przykrytego aksamitnym obrusem z księgową leżąca na nim. Kolory: komża szaro-niebieska, kapa czerwona – stonowana, taka też infuła; dziewczynki w sukniach czerwonej, ciemną –niebieskiej, cielistej, kaftanik jednej z dziewczynek zielony; obrus na stole brązowo – czerwony; tło ciemne – brązowo – szare. Obraz umieszczony w retabulum ołtarza.