Krężnica Jara - Kościół pw. św. Floriana

Rzeźba anioła w ołtarzu głównym

Rzeźba anioła w ołtarzu głównym

Nazwa/tytułRzeźba anioła w ołtarzu głównym
Rodzajrzeźba
Czas powstaniatrzecie ćwierćwiecze XVIII wieku
Stylrokoko
Autor/wytwórcanieznane
Materiałdrewno rzeźbione, polichromowane, złocone
Technikadrewno rzeźbione, polichromowane, złocone
Wymiary180 cm
WłaścicielParafia rzymsko-katolicka p.w. św. Floriana w Krężnicy Jarej
Informacja o uregulowaniu majątkowych praw autorskichParafia rzymsko-katolicka p.w. św. Floriana w Krężnicy Jarej
OpisRzeźba drewniana, polichromowana, częściowo złocona. Przedstawia stojącą postać anioła w dość silnym kontrapoście, z przechylonym do tyłu tułowiem, lekko skręconą. Ręce w poruszeniu, zgięte w łokciach; lewa lekko dotyka piersi. Skrzydła szeroko rozpostarte. Szaty rozwiane, drobno sfałdowane. Rzeźba polichromowana biała, szaty i skrzydła złocone.