Krężnica Jara - Kościół pw. św. Floriana

Technikatechniki snycerskie
Wymiary650 cm x 300 cm x 250 cm
WłaścicielParafia rzymsko-katolicka p.w. św. Floriana w Krężnicy Jarej
Informacja o uregulowaniu majątkowych praw autorskichParafia rzymsko-katolicka p.w. św. Floriana w Krężnicy Jarej
OpisProspekt organowy kryjący dwunastogłosowe organy, symetryczny; składa się z siedmiu różnej wielkości segmentów osadzonych na wspólnym cokole. Cokół , zwieńczony profilowanym gzymsem. Pod cokołem uskrzydlone główki anielskie. Na osi prospektu segment wy kształcie filara z kolumną, zwieńczone niepełnym gzyms owaniem z fryzem kostkowym. Na filarze rzeźba przedstawiająca stojącą postać Chrystusa. Flankujące segment centralny skrzydła boczne, narastająco łączą się z największymi skrajnymi segmentami również w kształcie filarów z półkolumnami. Filary zwieńczone analogicznym gzymsowaniem, jak na osi głównej. Stoją na nich rzeźby przedstawiające aniołów grających na flecie i piszczałce. Skrajny filary flankowane dekoracją w typie rocaille. Krawędzie prospektu podkreślone złocistą farbą.