Krężnica Jara - Kościół pw. św. Floriana

Relikwiarz

Stopa okrągła, wypukła, dekorowana wieńcem z liści wokół i walutową plecionką pokrywającą całą pozostałą powierzchnię. Nodus lany, ryty.  Wokół puszki grzebienie kogucie i rocaille, komponowane u nasady trzonu wolutowo. W zwieńczeniu – krzyżyk. Na obrzeżu stopy napis ryty: „1786 Comperat: Per: Sebastianum Sacerdotem”.

Relikwiarz

Nazwa/tytułRelikwiarz
Rodzajnaczynie liturgiczne
Czas powstania1786 r.
Stylrokoko
Autor/wytwórcanieznane
Materiałmiedź trybowana, ryta, posrebrzana
Technikamiedź trybowana, ryta, posrebrzana
Wymiary39 cm
WłaścicielParafia rzymsko-katolicka p.w. św. Floriana w Krężnicy Jarej
Informacja o uregulowaniu majątkowych praw autorskichParafia rzymsko-katolicka p.w. św. Floriana w Krężnicy Jarej
OpisStopa okrągła, wypukła, dekorowana wieńcem z liści wokół i walutową plecionką pokrywającą całą pozostałą powierzchnię. Nodus lany, ryty. Wokół puszki grzebienie kogucie i rocaille, komponowane u nasady trzonu wolutowo. W zwieńczeniu – krzyżyk. Na obrzeżu stopy napis ryty: „1786 Comperat: Per: Sebastianum Sacerdotem”.