Krężnica Jara - Kościół pw. św. Floriana

Technikatechniki złotnicze
Wymiary43 cm, średnica 17 cm
WłaścicielParafia rzymsko-katolicka p.w. św. Floriana w Krężnicy Jarej
Informacja o uregulowaniu majątkowych praw autorskichParafia rzymsko-katolicka p.w. św. Floriana w Krężnicy Jarej
OpisPuszka w formie kielicha z pokrywką składającą się z czary i podstawy, złożonej z trzonu i stopy kolistej, z cokolikiem zakończonej talerzem. Płaszcz pokryty dekoracją o motywach roślinnych; trzon składa się z owoidalnego nodusa ujętego od góry i dołu podwójnymi pierścieniami i talerzykami. Nodus pokryty dekoracją z liści palmowych, w które wplecione są stojące postacie aniołów. Czara szeroka, z lekko wywiniętym ku górze płaszczem, ujęta sięgającym 2/3 wysokości koszyczkiem. Koszyczek pokryty dekoracją o motywach roślinnych w formie wici, między którą wplecione głowy aniołów z rozpoztartymi skrzydłami. Wnętrze czary złocone; pokrywka w kształcie spłaszczonego dzwonu zakończonego kulą, na której krzyż. Płaszcz pokrywki zdobiony dekoracją o motywach analogicznych jak na stopie. Na stopie od wewnątrz sygnatura: Norblin - Warszawa nr 1624.