Krężnica Jara - Kościół pw. św. Floriana

Technikadrewno rzeźbione, polichromowane
Wymiary100 cm
WłaścicielParafia rzymsko-katolicka p.w. św. Floriana w Krężnicy Jarej
Informacja o uregulowaniu majątkowych praw autorskichParafia rzymsko-katolicka p.w. św. Floriana w Krężnicy Jarej
OpisPostać stojąca w lekkim kontrapoście, nieco przechylona ku prawej stronie ze skierowaną w tę stronę, nachyloną głową. W sukni spiętej paskiem i wyłożonym kołnierzykiem, opadającej od bioder drobnymi, łamiącymi się fałdami. Płaszcz narzucony na ramiona, spięty na piersiach. Na głowie wieniec kwiatów. W prawej dłoni otwarta księga, w lewej kosz z kwiatami. Włosy opadające faliście na ramiona i plecy, twarz podłużna , delikatna. Przeniesiona z dawnego ołtarza bocznego (obecnie na chórze)