Czerniejów - Kościół pw. św. Warrzyńca

Czas powstaniaXVIII wiek
Stylbarok
Autor/wytwórcanieznany
Materiałdrewno płaskorzeźbione, złocone i srebrzone
Technikadrewno płaskorzeźbione, złocone i srebrzone
Wymiary76 cm x 70 cm
Właściciel obiektuParafia p.w. św. Wawrzyńca w Czerniejowie
Informacja o uregulowaniu autorskich praw majątkowychParafia p.w. św. Wawrzyńca w Czerniejowie
OpisSzafka o wybrzuszonym licu i wklęsłych bokach, jedenodrzwiczkowa, urozmaicona czterema płycinami, zwieńczona gzymsem. W tle płycin ramkowych zwisy kampanulowe o zawieszeniu rozetowym. W ujęciu rozety para ceowników. Gzyms urozmaicony pasem kostkowym. Drzwiczki o łuku nadwieszonym, metalowe. W tle drzwiczek kielich z hostią. Tło i listwy malowane złotem.Tło płycin i drzwiczki srebrzone. Gzyms złocony i brunatny.