Czerniejów - Kościół pw. św. Warrzyńca

Posąg świętego Jacka

Postać en pied, w prawej, uniesionej dłoni monstrancja, atrybut świętego. Spod obfitych, lekko rozwianych fałd habitu wysunięta i ugięta w kolanie noga prawa. Ręka lewa podtrzymuje przed sobą zebraną w  węzeł draperię płaszcza. Głowa w tonsurze, zwrócona w prawo ( od widza), wzrok skierowany w dół. Odwrocie posągu dłubane głęboko. Ślady malowania w kolorze terakoty. Dawniej w fasadzie kościoła.

Posąg świętego Jacka

Nazwa/tytułPosąg świętego Jacka
Rodzajrzeźba
Czas powstaniapołowa XVIII wieku
Stylpóźny barok
Autor/wytwórcanieznany
Materiałrzeźba w drewnie
Technikarzeźba w drewnie
Wymiary150 cm
Właściciel obiektuParafia p.w. św. Wawrzyńca w Czerniejowie
Informacja o uregulowaniu autorskich praw majątkowychParafia p.w. św. Wawrzyńca w Czerniejowie
OpisPostać en pied, w prawej, uniesionej dłoni monstrancja, atrybut świętego. Spod obfitych, lekko rozwianych fałd habitu wysunięta i ugięta w kolanie noga prawa. Ręka lewa podtrzymuje przed sobą zebraną w węzeł draperię płaszcza. Głowa w tonsurze, zwrócona w prawo ( od widza), wzrok skierowany w dół. Odwrocie posągu dłubane głęboko. Ślady malowania w kolorze terakoty. Dawniej w fasadzie kościoła.