Czerniejów - Kościół pw. św. Warrzyńca

Technikarzeźba w drewnie polichromowanym
Wymiary90 cm
Właściciel obiektuParafia p.w. św. Wawrzyńca w Czerniejowie
Informacja o uregulowaniu autorskich praw majątkowychParafia p.w. św. Wawrzyńca w Czerniejowie
OpisPostać en pied, z narzuconym na ramiona i drapowanym po stronie lewego boku płaszczem. Prawa noga wysunięta przed siebie. Twarz z krótką brodą zawijającą się w parę symetrycznych walut i wąsy. Włosy w luźnych splotach opadają na ramiona. Czoło wypukłe. W lewej dłoni proporzec (brak proporca) – prawa w geście ukazywania się (brak przedramienia). Partie rzeźby oklejone płótnem, zagruntowane i malowane.