Czerniejów - Kościół pw. św. Warrzyńca

Technikarzeźba o drewnie
Wymiary149 cm
Właściciel obiektuParafia p.w. św. Wawrzyńca w Czerniejowie
Informacja o uregulowaniu autorskich praw majątkowychParafia p.w. św. Wawrzyńca w Czerniejowie
OpisDawniej w fasadzie kościoła. Postać en pied , w esowej postawie rokokowego kontrapostu z energicznym ruchem w lewo - od strony widza. Dłonie uniesione (lewej ręki brak) złożone na piersiach. Głowa w stroju taśm i pereł, skierowana w lewo. Wzrok do góry. Na długiej sukni, podwiana na wysokość pasa, draperia płaszcza. Odwrocie posągu dłubane głęboko, ślady polichromii w kolorze terakoty.