Czerniejów - Kościół pw. św. Warrzyńca

Obraz Zwiastowania NMP w ołtarzu głównym

Do klęczącej na klęczniku, zwróconej w prawo Marii zbliża się w przyklęku na obłokach Anioł Zwiastun. Nad sceną, w tle wieńca obłoków  szaro-różowo- żółta figurka świętego Ducha w postaci gołębicy. Buraczkowa suknia Maryi pod niebieskim płaszczem, biało-szare maforium. Anioł w biało-szarej sukni pod żółtą tuniką z czerwonymi, skrzyżowanymi na piersiach szarfami, skrzydła oświetlone różem.

Obraz Zwiastowania NMP w ołtarzu głównym

Nazwa/tytuł obiektuObraz Zwiastowania NMP w ołtarzu głównym
Rodzajobraz
Czas powstaniapoczątek XVII wieku
Stylpóźny renesans
Autor/wytwórcanieznany
Materiałolej, deska
Technikaolej, deska
Wymiary46,5 cm x 38 cm
Właściciel obiektuParafia p.w. św. Wawrzyńca w Czerniejowie
Informacja o uregulowaniu autorskich praw majątkowychParafia p.w. św. Wawrzyńca w Czerniejowie
OpisDo klęczącej na klęczniku, zwróconej w prawo Marii zbliża się w przyklęku na obłokach Anioł Zwiastun. Nad sceną, w tle wieńca obłoków szaro-różowo- żółta figurka świętego Ducha w postaci gołębicy. Buraczkowa suknia Maryi pod niebieskim płaszczem, biało-szare maforium. Anioł w biało-szarej sukni pod żółtą tuniką z czerwonymi, skrzyżowanymi na piersiach szarfami, skrzydła oświetlone różem.