Targowisko - Kościół pw. św. Tomasza Becketa

Autor/wytwórcanieznane
Materiałdrewno rzeźbione, polichromowane
Technikadrewno rzeźbione, polichromowane
Wymiaryrzeźby Biskupów, świętego Piotra i Pawła – 1 m; rzeźby świętej Barbary i świętej Apolonii – 1,3 0 m
WłaścicielParafia rzymsko - katolicka p.w. św. Tomasza z Centerbery i św. Małgorzaty w Targowisku
Informacja o uregulowaniu autorskich praw majątkowychParafia rzymsko - katolicka p.w. św. Tomasza z Centerbery i św. Małgorzaty w Targowisku
OpisDwie rzeźby świętych Biskupów umieszczone nad bramkami, święci w postawie stojącej z pastorałami w sutannach, komżach i pelerynkach. Święty z prawej strony z łańcuchem na szyi, święty z lewej strony z książką w dłoni, twarz brodata. Rzeźby świętych Piotra i Pawła umieszczone na gzymsie po bokach nastawy ołtarzowej, postacie stojące. Rzeźby świętej Barbary i świętej Apolonii umieszczone na wygiętych odcinkach gzymsu, siedzące, z wyciągniętymi dłońmi i zwróconymi twarzami ku środku ołtarza. Na biodrach mocno zdrapowane szaty. Wszystkie rzeźby polichromowane na biało ze złoceniami.