Targowisko - Kościół pw. św. Tomasza Becketa

Relikwiarz

Nazwa/ tytułRelikwiarz
Rodzajnaczynie liturgiczne
Czas powstaniadrugie ćwierćwiecze XVIII w.
Stylregencyjny
Autor/wytwórcanieznane
Materiałbiały metal, repusowany
Technikabiały metal, repusowany
Wymiary41 cm
WłaścicielParafia rzymsko - katolicka p.w. św. Tomasza z Centerbery i św. Małgorzaty w Targowisku
Informacja o uregulowaniu autorskich praw majątkowychParafia rzymsko - katolicka p.w. św. Tomasza z Centerbery i św. Małgorzaty w Targowisku
OpisRelikwiarz z puszką oktogonalną, ujętą prostą ramką z promieniami, wychodzącymi z czterech boków, zwieńczona owalnym obramieniem z obrazkiem umieszczonym nad główkami aniołów, na owalu – Krzyżyk. Nodus gruszkowaty – z podziałem na osiem ozdobnych pól – stopa owalna, profilowana i dekorowana ornamentem z wstęg i wolut.