Łuszczów - Kościół pw. św. Barbary

Prospekt organowy

Prospekt dwukondygnacyjny, złożony ze skrzyniowej części dolnej w pełnej obudowie i trójczłonowej nastawy ujmującej pięć wiązek piszczałek (łącznie 23), w otwartych przeźroczach obramionych od góry ażurową snycerką z rocaillami i motywami ceowymi w oplocie akantowym.  Człon środkowy wyższy, skrajne obniżone, na osi każdego z nich łukowe wybrzuszenie biegnące od podstawy do mocno wyładowanego gzymsu wieńczącego włączenie.

Prospekt organowy

Nazwa/tytułProspekt organowy
RodzajProspekt organowy
Czas powstaniadruga połowa XVIII wieku
Stylrokoko
Materiałdrewno polichromowane, złocone
Technikatechniki snycerskie
Wymiary265 cm x 157 cm x 80 cm
WłaścicielParafia rzymsko - katolicka p.w. św. Barbary w Łuszczowie
Informacja o uregulowaniu autorskich praw majątkowychParafia rzymsko - katolicka p.w. św. Barbary w Łuszczowie
OpisProspekt dwukondygnacyjny, złożony ze skrzyniowej części dolnej w pełnej obudowie i trójczłonowej nastawy ujmującej pięć wiązek piszczałek (łącznie 23), w otwartych przeźroczach obramionych od góry ażurową snycerką z rocaillami i motywami ceowymi w oplocie akantowym. Człon środkowy wyższy, skrajne obniżone, na osi każdego z nich łukowe wybrzuszenie biegnące od podstawy do mocno wyładowanego gzymsu wieńczącego włączenie.