Łuszczów - Kościół pw. św. Barbary

Rodzajobraz
Czas powstaniaXVI, XVIII wiek
Stylpóźny gotyk, koszulka barok
Materiałobraz olejny na płótnie, koszulka srebrna repusowana
Technikaobraz olejny na płótnie, koszulka srebrna repusowana
Wymiary36 cm x 25 cm
WłaścicielParafia rzymsko - katolicka p.w. św. Barbary w Łuszczowie
Informacja o uregulowaniu autorskich praw majątkowychParafia rzymsko - katolicka p.w. św. Barbary w Łuszczowie
OpisPierwotnie obraz o wymiarach 100 cm x 75 cm, obecnie zachowany fragment autentyczny o wymiarach 36 cm X 25 cm, przeniesiony w czasie konserwacji z podobrazia deskowego na płótno. Obraz z przedstawieniem głowy świętej Barbary, lekko pochylonej w lewą stronę, w ujęciu 3/4 na tle kolistego złocistego nimbu, w koronie królewskiej z kwiatonami i kameryzacją. Włosy brązowe długie, karnacja blado różowa. Dolną część postaci przykrywa sukienka zdobiona ornamentem o motywach geometrycznych roślinnych w swobodnym fantazyjnym układzie. W górnej części wysunięty ukośnie miecz, z lewej strony wzdłuż postaci – wysmukła wieża zwieńczona zdwojoną kopułą. Korona królewska, złotego koloru wysadzona różnokolorowymi kamieniami.