Łuszczów - Kościół pw. św. Barbary

Technikaobraz olejny na desce
Wymiary100 cm x 70 cm
WłaścicielParafia rzymsko - katolicka p.w. św. Barbary w Łuszczowie
Informacja o uregulowaniu autorskich praw majątkowychParafia rzymsko - katolicka p.w. św. Barbary w Łuszczowie
OpisObraz z przedstawieniem Marii jako młodej kobiety, ujętej w pełnej postaci, w pozie siedzącej, modlącej się, odpowiadającej gestem na pozdrowienia anioła pod postacią młodzieńca obwieszczającego, że zostanie matką Jezusa. Scena skomponowana we wnętrzu. Maria w czerwonej sukni, białym maforium i szarym płaszczu. Anioł w białej sukni i różowo-żółtej tunice, z szeroko rozpostartymi, uniesionymi skrzydłami. W lewej ręce trzyma laskę z banderolą, na której napis: Ave Maria Gratia Plena. Z góry spływają ku Marii promienie światła, na tle których ukazana gołębica Ducha świętego.