Krasienin - Kościół pw. Narodzenia NMP i św. Sebastiana

Technikatechniki snycerskie
Wymiary220 cm x130 cm x 60 cm
WłaścicielParafia rzymsko - katolicka p.w. św. Sebastiana w Krasieninie
Informacja o uregulowaniu autorskich praw majątkowychParafia rzymsko - katolicka p.w. św. Sebastiana w Krasieninie
OpisW formie dwuczłonowej drewnianej szafki z metalowymi drzwiczkami od frontu. Część środkowa mocno wysunięta do przodu, ujęta po bokach pilastrami i półkolumnami kompozytowymi na wysokich postumentach. W zwieńczeniu wydatny gierowany gzyms. Na drzwiczkach motyw kielicha i hostii wśród kłosów zbóż i winogron. Ścianki boczne wklęsłe, płycinowe z dekoracjami wicią roślinną. Tron obrotowy w formie konchy obramionej rocaillami, zwieńczonej muszlą i małżowiną z walutami. Nad całością przedstawienie pelikana jako symbol Chrystusa i Najświętszego Sakramentu.