Krasienin - Kościół pw. Narodzenia NMP i św. Sebastiana

Technikatechniki rzeźbiarskie
Wymiary110 cm
WłaścicielParafia rzymsko - katolicka p.w. św. Sebastiana w Krasieninie
Informacja o uregulowaniu autorskich praw majątkowychParafia rzymsko - katolicka p.w. św. Sebastiana w Krasieninie
OpisRzeźba pełna, drewniana, umieszczone w okrągłym postumencie w zwieńczeniu chrzcielnicy. Przedstawia scenę Chrztu Chrystusa przez Jana zwanego później Chrzcicielem. Chrystus ukazany jako młodzieniec w pozycji przyklęku z ciałem pochylonym do przodu. Głowa opuszczona, włosy i broda długie ciemne, ręce złożone na piersi, ciało nagie z opaską wokół bioder. Obok, stojąca postać świętego Jana Chrzciciela z krzyżem w lewej ręce i symbolicznie przedstawioną wodą wylewaną drugą ręką. Włosy i broda długie ciemne. Karnacja ciała obu postaci naturalna, modelunek anatomicznie poprawny, precyzyjny.