Krasienin - Kościół pw. Narodzenia NMP i św. Sebastiana

Technikadrewno polichromowane
Wymiaryrzeźba około 180 cm, całość około 300 cm
WłaścicielParafia rzymsko - katolicka p.w. św. Sebastiana w Krasieninie
Informacja o uregulowaniu autorskich praw majątkowychParafia rzymsko - katolicka p.w. św. Sebastiana w Krasieninie
OpisKrucyfiks z postacią Chrystusa żywego, cierpiącego na krzyżu, w formie drewnianej polichromowanej rzeźby. Stopy skrzyżowane, ciało przytwierdzone trzema gwoździami. Głowa w koronie cierniowej, uniesiona lekko do góry, twarz z wyrazem cierpienia skierowana na wprost. Perizonium obszerne, pofałdowane na sznurze przywiązanym z prawego boku. Bok przebity włócznią, stopy i dłonie krwawiące. Ciało o karnacji naturalnej, włosy i broda długie, ciemne. Proporcje prawidłowe, modelunek precyzyjny. Krzyż dębowy zakończony prosto, u góry titulus z napisem INRI.