Bychawka - Kościół pw. Wszystkich Świętych

Nazwa/tytułPara ołtarzy bocznych: z obrazem świętej Trójcy i obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem.
Rodzajołtarz
Czas powstaniakoniec XVIII
Stylbarok klasycystyczny
Autor/wytwórcanieznany
Materiałdrewno malowane, olejowane, płaskorzeźbione, złocone
Technikadrewno malowane, olejowane, płaskorzeźbione, złocone
Wymiary520 cm x 206 cm
Właściciel obiektuParafia rzymsko-katolicka p.w. Wszystkich Świetych
Informacje o uregulowaniu autorskich praw majątkowychParafia rzymsko - katolicka p.w. Wszystkich Świetych
OpisW arkadowej wnęce skośnej ściany nawy, przy tęczy, architektoniczny. Na skrzyniowej, drewnianej mensie retabulum ujęte parą wolno stojących kolumn, nad którymi odcinki belkowania. W polu środkowym, zakończonym płaskim, półkolistym tympanonem obrazy: świętej Trójcy i Matki Boskiej z Dzieciątkiem. W tympanonach, pośród promieni aureoli, hierogramy Jezusa i Marii. Na belkowaniu wazony. Antepedia malowane olejno na płótnie w obrazy Serca Jezusa i Serca Maryi. Tło ołtarzy niebieskie, olejne, partie snycerskie, olistwienie i trzony kolumn złocone.