Bełżyce - Kościół pw. Nawrócenia św. Pawła

Technikatechniki złotnicze
Wymiary64 cm, stopa 16 cm
WłaścicielParafia rzymsko - katolicka p.w. Nawrócenia św. Pawła w Bełżycach
Informacja o uregulowaniu autorskich praw majątkowychParafia rzymsko - katolicka p.w. Nawrócenia św. Pawła w Bełżycach
OpisPuszka na stopie okrągłej, sfalowanej, na wąskim gładkim cokoliku. Część górna stopy wypukła, groszkowana z trójlistnymi bukietami winnej latorośli, pomiędzy którymi koliste medaliony z symbolami Marii i Chrystusa. Nodus gruszkowaty z plakietkami uskrzydlonych aniołków. Czara półkolista z koszyczkiem pełnym z dekoracją kwiatów i liści akantu. Pokrywa kopulasta, spłaszczona z dekoracją wicią akantową i regencyjną kratką. Zwieńczenie krzyżykiem trójlistnym na gałce i kolistej stopce. Na stopie od dołu cecha probierni warszawskiej po 1896 roku oraz znak imienny wytwórni - S. SUKERT.