Bełżyce - Kościół pw. Nawrócenia św. Pawła

Technikasrebro trybowane, złocone
Wymiary35 cm, średnica stopy 16,3 cm
WłaścicielParafia rzymsko - katolicka p.w. Nawrócenia św. Pawła w Bełżycach
Informacja o uregulowaniu autorskich praw majątkowychParafia rzymsko - katolicka p.w. Nawrócenia św. Pawła w Bełżycach
OpisKolista, sfalowana stopa z wydzielonym cokolikiem, podzielona na cztery rezerwy , rozszerzające się ku dołowi, wypełnione liśćmi akantu , w części cokołu ornamentem roccailowym i liśćmi. Nodus gruszkowaty, dzielony kanelami pomiędzy którymi ornament koguciego grzebienia. Czasza puszki gładka.Wierzch pokrywy spłaszczony, zakończony koroną. Na brzegu stopu punca urzędu probierczego w Krakowie z lat 1806-1807.